Data dodania: 17-11-2022
Wyświetleń: 257
Aby skutecznie dbać o toalety szkolne i utrzymywać je w czystości, należy wprowadzić odpowiednie procedury i protokoły.
Właściwa konserwacja zapewnia użytkownikom bezpieczne środowisko, w którym łatwo utrzymać świeży, czysty i sprawny wygląd.
Jak dbać o szkolne toalety
Toalety szkolne są czyszczone w taki sam sposób, jak toalety w domu – choć częściej. Czyszczenie należy przeprowadzać przynajmniej raz dziennie, zmywając pozostałości z porcelany i podając środek czyszczący w misce. Należy zwrócić uwagę na deski sedesowe, miskę, a także na odkażanie elementów sterujących spłukiwaniem.
W świetle COVID-19 większość szkół dezynfekuje całą kabinę za pomocą sprayu i wyciera, zwracając uwagę na zamki, haczyki i inny sprzęt.
Poza kabiną należy również
zdezynfekować krany, umywalki i suszarki do rąk, usuwając wszelkie uporczywe ślady. Należy również wyczyścić włączniki światła i klamki, a także pisuary, usuwając wszelkie śmieci przy otworach odpływowych, takie jak guma do żucia.
Jak często należy opróżniać kosze sanitarne?
Kosze sanitarne są niezbędnym elementem toalet szkolnych dla dzieci w wieku ośmiu lat i starszych. Kosze sanitarne muszą być opróżniane, czyszczone i serwisowane w celach komercyjnych co najmniej raz w miesiącu. W większych, bardziej ruchliwych szkołach może to być konieczne częściej.
Jak przechowywać środki do czyszczenia toalety
Artykuły do toalety szkolnej mogą zajmować sporo miejsca, zwykle wymagając pokaźnej szafki, która może nie znajdować się w pobliżu toalet. Szafki toaletowe w łazienkach mogą służyć do przechowywania niektórych artykułów, takich jak mydło, rolka papieru toaletowego i ręczniki papierowe. Może to być dobry powód, aby zmienić umywalki wolnostojące na szafkę
podumywalkową z umywalkami montowanymi na blacie. Zapewnij rotację zapasów wszelkich
środków czyszczących, umieszczając najstarsze produkty na pierwszym miejscu.
Rutynowe kontrole
Okucia kabin toaletowych należy sprawdzać co tydzień, a najprostszym sposobem na to jest prosta lista kontrolna. Zamki, haki i zawiasy są często pierwszymi rzeczami, które wykazują oznaki niewłaściwego użytkowania lub uszkodzenia. Z tego powodu wiele szkół decyduje się na przechowywanie niewielkich zapasów na potrzeby nieprzewidzianych napraw.
Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów łazienki i powinna być codziennie sprawdzana, aby zapobiec potknięciom. Należy również często sprawdzać oświetlenie i ciśnienie wody, a także wentylację, sprawdzając, czy w pomieszczeniu nie ma oznak zimna lub wilgoci.
Oprócz wyposażenia kabin, krany,
dozowniki mydła,
suszarki do rąk i spłuczki do pisuarów muszą być monitorowane, aby upewnić się, że są w pełni sprawne. Regularne sprawdzanie tych elementów pozwala na wykrycie pojawiających się problemów, co pozwala na dokonanie szybkich wymian, chroniąc łazienki przed przestojami.