zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Jak uzyskać dofinansowanie na dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy Merida TOP 100% celuloza - 2 warstwy

Dwuwarstwowy papier toaletowy Merida TOP 100% celuloza20,53 zł18,56 zł brutto15,09 zł netto

Rękawice winylowe XL

Rękawice winylowe XL21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Automatyczny bezdotykowy dozownik EkaPlast

Bezdotykowy dozownik płynu dezynfekującego EkaPlast 1200 ml295,20 zł275,52 zł brutto224,00 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB14B

Maszyna czyszcząca do podłóg18 892,80 zł15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Wiadro 17 litrowe czerwone do wózka sprzątającego

Wiadro 25 litrowe czerwone do wózka sprzątającego93,79 zł78,01 zł brutto63,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jak uzyskać dofinansowanie na dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Data dodania: 31-07-2019 Wyświetleń: 671

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile barier na swojej drodze napotykają każdego dnia osoby z niepełnosprawnością. Nie chodzi tylko o trudności w korzystaniu z komunikacji miejskiej czy też zbyt wysokich progów oraz braku podjazdów, co uniemożliwia wjazd wózkiem do różnego rodzaju obiektów. Bariery nie do pokonania osoby z niepełnosprawnością napotykają nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale i we własnych domach czy mieszkaniach.

Najwięcej trudności osobom poruszającym się na wózku bądź o kulach sprawia zazwyczaj skorzystanie z łazienki. Przeszkodą są wąskie drzwi, wysokie progi, wanna zamiast brodzika albo zbyt wysoki brodzik, zbyt wysoko zamontowany sedes czy tez umywalka. W standardowej łazience brakuje również uchwytów i poręczy, które ułatwią korzystanie z sanitariatów. Dlatego konieczna jest przebudowa łazienki, by dostosować ją do potrzeb osób niepełnosprawnych i umożliwić im samodzielne korzystanie z sanitariatów. Nierzadko jest to bardzo kosztowna inwestycja, która wymaga zakupu i montażu nowych urządzeń oraz całkowitej przebudowy pomieszczenia. Dlatego zanim przystąpimy do prac, warto zadbać o dobry projekt i dopełnić wszelkich formalności, dzięki czemu będziemy mogli starać się o zwrot kosztów od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Co należy zrobić, by uzyskać dofinansowanie?

Konieczne jest złożenie wniosku o likwidację barier architektonicznych do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (właściwego ze względu na miejsce zamieszkania). Wzór wniosku dostępny jest w sieci, między innymi na stronach PCPR.

Do wniosku należy dołączyć m.in. kopię aktualnego zaświadczenia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, zaświadczenia o wysokości dochodów osoby z niepełnosprawnością lub jej rodziców/opiekunów (w przypadku dzieci), udokumentowaną podstawę prawną zameldowania w lokalu i wiele innych dokumentów. W celu uzyskania szczegółowych informacji, najlepiej zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Kto może starać się o refundację?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że PFRON refunduje część kosztów poniesionych na dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych, a nie całość. Maksymalna wysokość zwrotu to 80% poniesionych kosztów. Zwrotowi nie podlegają koszty poniesione przed zawarciem umowy o dofinansowanie.

O refundację może starać się każda osoba z ograniczeniami ruchu posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Prawo to przysługuje na mocy ustawy o rehabilitacji.

By móc starać się o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, należy:

  • posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
  • posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie, które potwierdza rodzaj niepełnosprawności oraz konieczność likwidacji barier architektonicznych,
  •  
  • posiadać stałe zameldowanie w lokalu, w którym ma zostać przeprowadzony remont,
  •  
  • w przypadku lokalu wynajmowanego – posiadać zgodę właściciela na przeprowadzenie remontu celem usunięcia barier architektonicznych.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).