Czyszczenie
kosza mogłoby wydawać się bardzo proste, ale czy faktycznie takie jest? możesz być zaskoczony. Gdy pojawia się rotacja personelu lub wzrastają wymagania od personelu sprzątającego, pojemniki po prostu się opróżniają, a czyszczenie i dezynfekcja znikają z drogi.
Dlaczego wymiana worka na śmieci nie wystarczy
Podczas gdy
worek na śmieci pomoże ci zebrać wszystkie duże przedmioty umieszczone w twoim
koszu, ten typowy przedmiot toaletowy faktycznie zapewnia idealne warunki do rozwoju bakterii. Kondensacja i wilgoć często gromadzą się na zewnątrz worka na śmieci, zwłaszcza jeśli jest on wypełniony używanymi
ręcznikami papierowymi, które są wilgotne i mokre. Dzięki niewielkiemu lub zerowemu przepływowi powietrza między
koszem na odpady łazienkowe a workiem, tworzy to ciepłe, wilgotne środowisko, które jest idealne do wzrostu i namnażania się zarodników pleśni i bakterii – i chcemy zwalczać to tak często, jak to możliwe.
Jak czyścić kosze na śmieci
1. Na początek opróżnij kosz. Zazwyczaj jest to proste zadanie polegające na związaniu worka na śmieci i umieszczeniu go w zewnętrznym komercyjnym koszu na śmieci. Po opróżnieniu kosza z odpadów możesz sprawdzić, czy nie ma widocznych oznak wzrostu lub gromadzenia się bakterii lub jakichkolwiek pozostałości, które wymagają usunięcia.
2. Użyj detergentu, aby dokładnie wyszorować wszystkie wewnętrzne powierzchnie pojemnika, zwracając szczególną uwagę na narożniki lub grzbiety. Pamiętaj również o umyciu zewnętrznej części kosza.
3. Wypłucz wnętrze pojemnika, aby usunąć detergent z mydłem, przed spryskaniem sprayem antybakteryjnym lub środkiem dezynfekującym. Następnie musisz upewnić się, że kosz jest suchy, zanim włożysz do niego czysty worek na śmieci.
Czyszcząc w ten sposób kosze na śmieci łazienkowe, zapobiegniesz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i namnażaniu się bakterii. Ta metoda czyszczenia promuje również lepszą higienę w Twojej łazience i pomaga utrzymać wysokie standardy Twojej firmy.