zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Jak zwalczyć pleśń i wilgoć w domu?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy do dozownika z automatyczną zmianą rolek Tork Mid-size biały ekstra miękki

Ekstra miękki papier toaletowy do dozownika Tork Mid-size17,92 zł17,04 zł brutto13,85 zł netto

Rękawice winylowe bezpudrowe M

Rękawice winylowe pudrowane M21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Wózek do sprzątania jednowiadrowy z prasą do mopów

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z wyciskarką219,35 zł199,26 zł brutto162,00 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB30B ECO z baterią żelową

Maszyna do mycia podłóg - automat czyszcząco-zbierający Zauber EKO17 189,25 zł16 490,78 zł brutto13 407,14 zł netto

Rękawice winylowe XL

Rękawice winylowe XL21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB55B

Automat szorująco-zbierający Zauber ZB55B21 998,55 zł20 874,85 zł brutto16 971,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jak zwalczyć pleśń i wilgoć w domu?

Data dodania: 24-10-2019 Wyświetleń: 394

Wbrew pozorom nie tylko w starych i zaniedbanych domach pojawia się wilgoć i pleśń. Przyczyną może być deszczówka zalewająca mury, nieszczelny dach, niedostateczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, uszkodzenie instalacji kanalizacyjnej, nieprawidłowa wentylacja, niedogrzanie pomieszczeń i nie tylko. Problemy z wysoką wilgotnością oraz nieodpowiednią cyrkulacją powietrza mogą pojawić się zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie.

Nie można ignorować pleśni i wilgoci. Nie tylko zaburzają one estetykę pomieszczeń, ale przede wszystkim są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, w których one występują, może przyczynić się do alergii, osłabienia koncentracji, bezsenności, przewlekłego bólu głowy czy stawów, zapalenia zatok oraz wielu infekcji. Niektóre zarodniki nie pozostają też bez wpływu na nerki, wątrobę, a nawet układ hormonalny. To wystarczający powód, by nie bagatelizować charakterystycznych przebarwień tynku, ram okiennych czy też fug.

 

PO PIERWSZE: Wyeliminuj źródło zawilgocenia

Samo usunięcie nieestetycznych plam to tylko chwilowe rozwiązanie. Problem tkwi znacznie głębiej i trzeba usunąć jego przyczynę, a nie tylko objawy. Może to być niewłaściwa wentylacja w pomieszczeniach, pęknięta rynna, uszkodzenia dachu, nieszczelna okna, wadliwa instalacja wodno-kanalizacyjna i wszelkiego rodzaju nieprawidłowości konstrukcyjne. Warto zatem skorzystać z pomocy eksperta, który pomoże zlokalizować źródło problemu. Następnie konieczne będzie podjęcie działań naprawczych, jak na przykład uszczelnienie dachu, wymiana rynien, naprawa uszkodzonej instalacji, wykonanie izolacji cieplnej i inne.

 

PO DRUGIE: Usuń wykwity ze ścian i innych powierzchni

Gdy już wyeliminujemy źródło problemu, przychodzi pora na usunięcie nieestetycznych i szkodliwych wykwitów. Jako że jest to dość powszechny problem, producenci profesjonalnych środków chemicznych prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych rozwiązań. Aktualnie mamy naprawdę imponujący wybór gotowych preparatów do zwalczania pleśni i grzybów zarówno ze ścian, tapet, jak i fug czy ram okiennych. Należy jednak pamiętać, że o ile są to zazwyczaj wysoce skuteczne środki, to nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Dlatego konieczne będzie zadbanie o dokładne wywietrzenie pomieszczeń.

Do czyszczenia powierzchni wykorzystujemy szorstką szczotkę. Z jej pomocą usuwamy z powierzchni wykwity i dopiero wtedy nakładamy środek grzybobójczy – profesjonalny bądź domowy. Jako naturalny środek czystości sprawdzi się w tym przypadku ocet, soda oczyszczona, kwas borowy (borny), a także olejki eteryczne.

Jeśli jednak okaże się, że zainfekowane zostały głębsze warstwy, może okazać się konieczne skucie tynku. W takich przypadkach warto przemyśleć skorzystanie z pomocy fachowców.

 

PO TRZECIE: Nie dopuszczaj do ponownego powstawania wykwitów

Walka z wilgocią i pleśnią nie jest łatwa. Dlatego szkoda zaprzepaścić jej efekty. Warto więc pamiętać na co dzień o kilku prostych czynnościach, dzięki którym unikniemy zbytniego zawilgocenia powietrza w pomieszczeniach, a tym samym powstawania uciążliwych wykwitów:

  • staraj się codziennie otwierać okna na oścież chociaż na kilka minut,
  • podczas gotowania przykrywaj garnki i włączaj okap,
  • postaw w miejscach, gdzie gromadzi się wilgoć takie kwiaty jak paprotka, bluszcz, skrzydło kwiat i inne rośliny pochłaniające wilgoć z powietrza,
  • zainstaluj w oknach nawiewniki,
  • postaw w pomieszczeniach pochłaniacze wilgoci,
  • staraj się suszyć pranie na zewnątrz,
  • nie stawiaj mebli zbyt blisko ścian, daj ścianom „oddychać”,
  • jak najczęściej otwieraj na oścież drzwi w pomieszczeniach bez okien.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).