Data dodania: 15-06-2020
Wyświetleń: 434
Galerie handlowe, wielkopowierzchniowe biura, hotele, restauracje, szpitale, przychodnie – to właśnie w tych miejscach utrzymywanie czystości zdecydowanie ułatwiają specjalistyczne
wózki do mycia podłóg. Dzięki nim zdecydowanie przyspieszamy prace porządkowe i zwiększamy ich efektywność. Na co jednak powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu takiego urządzenia, tak by spełniało ono wszelkie nasze potrzeby?
Jedno wiaderko dla małych powierzchni
Na rynku istnieje wiele modeli wózków do mycia podłóg, tak więc przed ich wyborem powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, na jakiej powierzchni będziemy ich używać. Do niewielkich pomieszczeń wystarczy system jednowiaderkowy. Ich cechą charakterystyczną jest to, że w trakcie czyszczenia używamy tylko jednego pojemnika, w którym znajduje się woda wymieszana z detergentem. Jeśli jednak mamy do sprzątnięcia większą przestrzeń, warto zdecydować się na model z dwoma wiadrami. Mając do dyspozycji osobne pojemniki - pierwszy z roztworem wody
i środka czyszczącego, drugi z czystą wodą przeznaczoną tylko do płukania - wydłużamy czas użytkowania mopa.
Wózki do mycia podłóg jednowiaderkowe - ważna jest również konstrukcja wyciskarki
W momencie, gdy już zdecydujemy, czy bardziej odpowiada nam model jedno- czy dwuwiaderkowy, musimy rozważyć to, jaki typ wyciskarki do mopa będzie dla nas najbardziej korzystny. Największą popularnością cieszą się praski rolkowe, które można używać w do mycia podłóg w systemie na wilgotno i na mokro. Doskonale wyżymają one wodę z większości rodzajów mopów, zarówno tych o cienkich sznurkach, jak i nieco grubszych włóknach. Na uwagę zasługują również wyciskarki płaskie przeznaczone do coraz częściej spotykanych wkładów kieszeniowych. Istnieją także praski doczołowe sprawdzające się zwłaszcza w czyszczeniu powierzchni wrażliwych oraz wersje szczękowe.
Idealny wózek do mycia podłóg
Wiemy już, ile pojemników potrzebujemy, jaki rodzaj wyciskarki będzie nam potrzebny, co więc jeszcze powinno decydować o wyborze? Z pewnością jakość użytych do produkcji materiałów oraz konstrukcja wózka serwisowego. Odpowiednio wyprofilowana rama wykonana z odpornego na korozję metalu, zwrotne kółka, uchwyt na mopa czy dodatkowy pojemnik do przechowywania podręcznych akcesoriów i środków czyszczących z pewnością ułatwi pracę personelowi sprzątającemu.