Data dodania: 08-07-2021
Wyświetleń: 470
Jednym z artykułów codziennego użytku, bez którego trudno byłoby się dziś obejść, jest bez wątpienia papier toaletowy. Ten niepozorny na pierwszy rzut oka produkt musi się znaleźć w każdej łazience, czy to prywatnej, czy publicznej. Dziś podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego artykułu.
“Biały” vs. “szary”
To jedno z podstawowych kryteriów, jakimi konsumenci kierują się przy wyborze. Papier toaletowy biały jest wytwarzany z celulozy, czyli węglowodanów znajdujących się w komórkach roślinnych. Aby powstał, muszą zatem zostać ścięte drzewa. Niekwestionowaną zaletą tego typu produktów jest jednak niebywała miękkość oraz estetyczny wygląd. Wyroby “szare” produkuje się z makulatury, są to zatem artykuły ekologiczne. Do ich wad trzeba jednak zaliczyć szorstkość oraz dość małą wydajność.
Długość rolki
Papier toaletowy może mieć różne wymiary, poszczególne produkty różnią się ilością listków w rolce. Im ich więcej, tym na dłużej wystarczą i rzadziej będzie trzeba uzupełniać wkłady. Warto wiedzieć, że standardowa rolka mierzy ok. 20 metrów, na rynku bez problemu można znaleźć jednak produkty znacznie dłuższe. Przy wyborze warto zatem poczytać informacje znajdujące się na opakowaniu.
Ilość warstw
Jest to dla wielu konsumentów najważniejsze kryterium wyboru. W sprzedaży można trafić na papier toaletowy jedno-, dwu-, trzy-, a nawet czterowarstwowy. Dlaczego grubość listków jest tak ważna? Gdyż im więcej warstw, tym produkt jest bardziej odporny na strzępienie czy podarcie, co może uchronić nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami.
Papier toaletowy standardowy czy przemysłowy?
Ten pierwszy rodzaj zazwyczaj używany jest w gospodarstwach domowych. Ma standardowe wymiary i pasuje do zwykłych dozowników oraz uchwytów. Wyroby przemysłowe, tzw. rolki jumbo, mają kilkukrotnie większe gabaryty. Zazwyczaj umieszcza się je w miejscach o dużym natężeniu ruchu, np. w galeriach handlowych, biurowcach, restauracjach czy na stacjach benzynowych, gdyż z uwagi na swoją długość muszą być zadecydowanie rzadziej wymieniane.
Zobacz również:
Zmywarki do naczyń - podstawy działania i ich rodzaje